Obniżamy koszty ISO – relacja z przebiegu projektu „Bezpieczna firma”Zaciskanie pasa w firmach wciąż trwa. Wiemy z doświadczenia, iż zawsze na pierwszy plan cięć idą wydatki na szkolenia. Tymczasem każdy system zarządzania jakością wg norm ISO, zarządzany przez osoby bez praktycznej wiedzy i znajomości narzędzi może być trudniejszy do udźwignięcia dla właściciela, prezesa, pracowników niż niejeden wydatek! Aby nie dopuścić do takiej sytuacji zapraszam do skorzystania ze szkoleń dofinansowanych.

Jakie korzyści już wynieśli uczestnicy z udziału w szkoleniach w ramach projektu „Bezpieczna firma – szkolenia dla kadr sektora MSP”?

  1. W ciągu 2 dni zostali przeszkoleni z wiedzy eksperckiej, w cenie już od 234 zł (oszczędzając nawet 80% wydatków na szkolenia)
  2. otrzymali bezpłatnie specjalistyczne oprogramowanie do dokumentowania systemu (Certus Process Modeler), dzięki któremu procedury i zapisy będą mieć w formie elektronicznej
  3. otrzymali bezpłatne oprogramowanie do analizy ryzyka (Certus Risk Analyzer), dzięki któremu zarówno pierwsza jak i kolejne analizy przeprowadzą w ciągu kilku godzin a nie kilku czy kilkunastu dni
  4. otrzymali bezpłatnie podręcznik „37 kroków wdrożenia ISO 9001”
  5. mają ciągły kontakt z ekspertem i mogą wyjaśnić wątpliwości i „dopytać się” podczas bezpłatnego doradztwa
  6. zdobyli wiedzę praktyczną i fachową, która pozwoli na zarządzanie sprawnym systemem, skoncentrowanym na osiąganiu celów biznesowych a nie tworzeniu „papierów”
  7. otrzymali certyfikat międzynarodowej, wiodącej na świecie jednostki certyfikującej.

Od trzynastu miesięcy firma Centrum Doskonalenia Zarządzania MERITUM sp. z o.o. (www.centrum-doskonalenia.pl) realizuje projekt „Bezpieczna firma – szkolenia dla kadr sektora MSP” (www.nasza-jakosc.pl). Umowa na przeprowadzanie szkoleń dofinansowanych zawarta została w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Z dofinansowania do szkoleń ISO i doradztwa w wysokości 80% lub 70% mogą skorzystać mikro, mali i średni przedsiębiorcy z całego kraju. Projekt zakłada przygotowanie osób pełniących funkcje pełnomocnika, audytora i osoby nadzorujące dokumentację w zakresie systemów ISO 9001, ISO 27001, ISO 20000-1.

W czasie trwania projektu, podczas piętnastu szkoleń przeszkoliliśmy ok. 200 osób. Projekt zaplanowano do realizacji w pięciu miastach: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Białymstoku i Łodzi.

W tym roku zapraszamy na następujące szkolenia z systemów zarządzania:

Osoby chcące wziąć udział w szkoleniach zapraszamy do bezpośredniego rejestrowania się na stronie projektuwww.nasza-jakosc.pl/harmonogram-szkolen. Informacje o szkoleniach dofinansowanych można uzyskać pod numerem telefonu (22) 629-84-00.

Ewa Gełzakowska

Kierownik projektu „Bezpieczna firma”