TPM + 5S
icon 16 godzin (2 dni)
icon 1832,70 PLN
Lean
TPM
icon
Cena szkolenia:
1832,70 PLN brutto
icon
Termin szkolenia:
20 - 21 październik 2022
icon
Miejsce:
CZĘSTOCHOWA , woj. śląskie
Zapisz się na szkolenie Zadaj pytanie
image
Organizator szkolenia
SGP-Training & Consulting przy SGP SP. z o.o.
Platforma szkoleniowo - doradcza SGP - Training & Consulting jest częścią firmy SGP- Sorting Group Poland Sp. z o.o. Od 2009 r. SGP- Training & Consulting specjalizuje się w realizacji projektów szkoleniowych przygotowanych dla prze...

TPM + 5S

icon 16 godzin (2 dni)
icon 1832,70 zł
Lean
TPM
Program szkolenia
icon
PROGRAM SZKOLENIA
1. System 5S - solidny fundament, na którym można budować proces ciągłego doskonalenia• Co stanowi podstawę modelu 5S ?- przydatne definicje, terminy.

• Jak stosować wizualizację jako wsparcie zarządzania?

• W jaki sposób wykorzystać 5S jako narzędzie do uzyskania poczucia własności, zaangażowania i odpowiedzialności wśród pracowników?

• Ergonomia pracy a efektywność pracy – efektywna praca może być też komfortowa dla pracownika

• Jak utrzymać system 5S?

• Wpływ na bezpieczeństwo pracy – zmniejszenie wypadkowości w firmie2. TPM Total Productive Maintenance – kompleksowe produktywne utrzymanie ruchua) TPM - Jak zapewnić maksymalną dostępność maszyn i urządzeń?

• Czym jest TPM? - historia zarządzania

• Określenie strategii TPM dla firmy

• Rola Działu Utrzymania Ruchu

b) Wskaźniki efektywności TPM wydajności parku maszynowego OEE:

• obliczanie współczynnika OEE dla wybranego urządzenia, parku maszynowego

• wskaźniki efektywności procesu KPI: MTBF, MTTR. Jakie współczynniki wybrać i jak je liczyć?

c) Preventive Maintenance (PM) - konserwacja zapobiegawcza:

• Planowanie konserwacji i przeglądów

• System T-card – jak wykorzystać praktyczne narzędzie do przeglądów?

• Tworzenie procesów działań utrzymania ruchu - OPL (one point lesson – lekcje jedno stronnicowe).

d) Autonomous Maintenance (AM)- autonomiczne utrzymanie ruchu:

• Kluczowe aspekty sporządzania programu zaangażowania operatorów w obsługę maszyn,

• Jak powiązać obsługę autonomiczną z 5S?

• Jak wykonać 7 kroków AM?
Profil uczestników icon
Informacje dodatkowe icon

Forma szkolenia:

stacjonarna


Czas trwania:

16 godzin (2 dni)


W cenę wliczono:

proces szkolenia,
sala szkoleniowa,
materiały szkoleniowe w formie książkowej wraz z długopisem,
wszelkie koszty związane z trenerem,
imienny certyfikat uczestnictwa w szkoleniu,
przerwy kawowe, obiad,
poszkoleniowe konsultacje z trenerem.


Zdobyta wiedza:

CELE SZKOLENIA
Przedstawienie najważniejszych elementów systemu TPM (Total Productive Maintenance) i ich identyfikacja we własnym środowisku produkcyjnym.
Przedstawienie narzędzi, które wspomagają identyfikację i eliminację strat związanych z obszarem Utrzymania Ruchu, oraz wdrożenie w ich wykorzystanie we własnej organizacji.
Przedstawienie, związanych z koncepcją TPM, metod zwiększenia efektywności organizacji na wszystkich jej szczeblach i we wszystkich jej działach.
Przedstawienie standardów dokumentacji niezbędnej we wprowadzeniu jak i utrzymaniu systemu TPM.
Podczas szkolenia zwrócona zostanie szczególna uwaga na kluczowe punkty, od których zależy powodzenie wdrożenia TPM w organizacji.KORZYŚCI ZE SZKOLENIA
Zwiększenie wskaźników dostępności maszyn poprzez wzrost niezawodności, zmniejszenie liczby nieplanowanych zatrzymań i zmniejszenie liczby awarii.
Zmniejszenie kosztów Utrzymania Ruchu dzięki zwiększeniu udziału czynności planowych i eliminowaniu sytuacji awaryjnych.
Poprawa jakości produktów dzięki utrzymywaniu maszyn i urządzeń w stanie gwarantującym stabilność parametrów procesu produkcyjnego
Zwiększenie elastyczności procesu produkcyjnego dzięki zmniejszeniu Minimalnej Ekonomicznej Partii Produkcyjnej (poprzez skrócenie czasu przezbrojeń)


Certyfikaty:

UCZESTNIK OTRZYMUJE CERTYFIKAT UCZESTNICTWA W SZKOLENIU

Trener icon

Praktyk zarządzania i ekspert w zakresie wdrażania Lean w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych z branży: automotive, spożywczej, energetycznej, produkcji opakowań, farmaceutycznej i medycznej.
W latach 1998-2008 w firmie Beiersdorf-Lechia S.A. zajmował się m.in., planowaniem kosztów remontów i części zamiennych w Dziale Utrzymania Ruchu, następnie jako Proces Technology Leader zarządzał procesem pakowania i projektami inwestycyjnymi związanymi z wprowadzaniem nowych wyrobów na liniach produkcyjnych.
Od roku 2009 zajmując stanowisko Managera Operacyjnego w Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. producenta między innymi kosmetyków NIVEA i Eucerin rozpoczął wdrażanie systemu Lean jako pierwszy zakład w koncernie Beiersdorf AG.
W 2012 został Dyrektorem Zakładu w Obornikach Wielkopolskich i był również odpowiedzialny za wdrożenie Lean Manufacturing w Grupie CEDC, produkującej m.in. takie marki jak Bols, Soplica, Absolwent i Żubrówka.
W 2014 roku rozpoczął pracę jako Lena Manufacturing Manager w firmie Wrigley Poland i był odpowiedzialny za koordynację procesu Lean w fabryce w Poznaniu oraz trenerem „Problem Solving” i „FMOS – Factory Mars Operations System” – MARS University w Europie.
2016-2018 Dyrektor Generalny Grupy Foliarex sp. z o.o.- wdrożenie Lean w czterech zakładach produkcyjnych spółki, w 2017 Zakład w Słubicach nagrodzony Diamentem Forbesa.
Swoje doświadczenie w zakresie Lean Manufacturing zdobywał w Stanach Zjednoczonych i Europie współpracując i szkoląc się w firmach Solving Efeso, Coriolis Limited.

Konsultant, trener i wykładowca z zakresu Lean współpracujący z Katedrą Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Politechnice Poznańskiej, Wyższą Szkołą Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, WSB w Poznaniu i SGH w Warszawie, Wykładowca na studiach MBI na Politechnice Warszawskiej.

Autor wielu artykułów o tematyce Lean w takich czasopismach jak: „Production Manager”, „Służba Utrzymania Ruchu”, „KAIZEN

Pracował jako konsultant i trener dla takich zakładów jak, m. in.: Grupa Azoty, Primavera, VW, Stora Enso Poland S.A., Doellken, NGK Ceramics, TRW, Donako, LEK S.A., INEA.

image
Organizator szkolenia
SGP-Training & Consulting przy SGP SP. z o.o.
Platforma szkoleniowo - doradcza SGP - Training & Consulting jest częścią firmy SGP- Sorting Group Poland Sp. z o.o. Od 2009 r. SGP- Training & Consulting specjalizuje się w realizacji projektów szkoleniowych przygotowanych dla prze...
Telefon:
034 361 31 18
Adres e-mail: szkolenia@sgpgroup.eu
FAX:
034 344 18 28
Strona internetowa: https://szkolenia-sgp.pl/